A Mentálhigiénés rendelés címe: 1046. Nyár utca 40-42.
Időpontfoglalás: Hétfő-Kedd- Péntek délelőtt, Szerda-Csütörtök délután a 06-1-696-0098-os telefonszámon.
Telefon: 06-1-369-0606, 06 20 368 2581
Közvetlenül pszichológushoz, pszichoterápiára való bejelentkezésre nincs lehetőség. Először a pszichiáter szakorvosnak jelezve az erre vonatkozó igényt, a teljes szakmai stáb későbbi egyeztetését követően nyílhat lehetőség pszichoterápiás (csoportos vagy rövid egyéni), illetve művészet- és szocioterápiás ellátásra. Ebben az esetben a teljes gondozói team bevonásával, a páciens problémájára szabva választjuk ki és ajánljuk fel a legmegfelelőbb terápiás módszert.
Gondozóvezető főorvos: Dr. Kiss Huba Gergely
Orvosaink:
- Dr Graef Anikó
- Dr Buda-Minzat Réka
- Dr Pocsay Ágnes
Vezető gondozónő:
Tevékenységi területeink:
A Pszichiátriai Szakrendelő és Gondozóintézet Budapest IV. kerületi lakosainak pszichiátriai szakellátását és gondozását biztosítja. Gondozónkban a pszichiátriai betegségek teljes spektrumát ellátjuk. Célunk a hozzánk fordulók felépülését és a társadalomba való reintegrációját segíteni. A pszichiátriai ellátást az előírt szakmai irányelvek alapján, a páciens aktív és felelős részvételével, egyénre szabott célkitűzések mentén végezzük.
Terápiás szemléletünk fókuszában az időben elkezdett terápia, illetve akut ellátás mellett a már elért kompenzált állapot fenntartása, a visszaesések megelőzése áll. Sokoldalú, fejlett járóbeteg / gondozói szakellátással a páciensek jelentős hányadának nem kell kivonódnia megszokott otthoni környezetéből, munkahelyéről.
Gondozóintézetünkben a legkorszerűbb terápiás elvek mentén működő komplex terápiás rendszerben alkalmazott gyógyszeres terápia mellett pszichoterápiás kezelések, szocio- és művészetterápiás foglalkozások, valamint pszichiátriai gondozás lehetősége biztosított.
Munkánkat a háziorvosi alapellátással, a társ-szakrendelésekkel, a kerület szociális és gyámügyi intézményeivel szoros együttműködésben végezzük.
A pszichiátriai ellátás igénybe vehető háziorvosi beutalóval, beutaló nélkül és kórházi kezelést követően is.
Az ellátást előjegyzés alapján biztosítjuk! (Az előjegyzés a fenti elérhetőségek valamelyikén lehetséges: telefonon vagy személyesen. E-mailben nem tudunk időpontot biztosítani.)
Első alkalommal minden esetben egy pszichiáter szakorvos fogadja Önt, aki az állapotfelmérő tesztek kitöltése után elvégzi a pszichiátriai vizsgálatot, majd a felállított diagnózis mentén Önnel egyeztetve dolgozza ki a kezelési tervet. Ennek része a kezelés céljának megfogalmazása, a kezelés formáinak biztosítása (személyre szabott gyógyszeres kezelés és/vagy pszichoterápia, szocioterápia) és a gyógyulás folyamatának követése.
Az első vizsgálatkor:
Kérjük, hozza magával korábbi pszichiátriai vagy egyéb kapcsolódó orvosi kezeléseinek dokumentációját, zárójelentéseit, ambuláns leleteit.
Kérjük, jelezze telefonon, ha mégsem tud eljönni az előre egyeztetett időpontban, hogy más vehesse igénybe azt.
A kezelőorvos által végzett rendszeres kontrollvizsgálat a gyógyulás folyamatának követésével az állapotfelmérést, a megkezdett terápia folytatását, a hatékonyság értékelését, ennek függvényében az esetleges terápiás módosításokat szolgálja.
A leggyakoribb betegségek, melyeket ellátunk:
Szorongásos betegségek (pánikbetegség, fóbiák, kényszerbetegség, poszttraumás stressz-zavar, generalizált szorongás)
A hangulati élet betegségei (affektív zavarok): depresszió, bipoláris zavar
Táplálkozási zavarok (anorexia nervosa, bulimia nervosa)
Pszichózisok és szkizofrénia
A személyiségzavarok egy része
Időskori és szervi pszichiátriai betegségek
Közvetlenül pszichológushoz, pszichoterápiára való bejelentkezésre nincs lehetőség.
A pszichiáter szakorvossal elsőként megbeszélve, amennyiben szükséges és indokolt, pszichoterápiás (csoportos vagy rövid egyéni), illetve művészet- és szocioterápiás lehetőségeket tudunk biztosítani. Ebben az esetben egy pszichológussal való tájékozódó beszélgetés során a pácienssel együtt, problémájára szabva választjuk ki a legmegfelelőbb terápiás módszert.
Elérhető terápiás csoportjaink:
Relaxációs csoport: célja a belső feszültség és szorongás csökkentése, vegetatív szorongásos tünetek oldása, önreflexiós készség növelése.
Verbális szabad interakciós kiscsoport: célja az önreflexiós készség növelése, elakadások feltárása, erőforrások erősítése, interperszonális kapcsolatok minőségének javítása.
Foglalkoztató csoportok kreatív eszközökkel (művészetterápiás-, játék-, gyöngyfűző-, zene-, irodalomcsoport)
Stresszkezelő csoport: fókuszában a stresszkezelés elmélete, gyakorlati tanácsok a páciensek interaktív bevonásával, kommunikáció, haragkezelés, problémához való megfelelő viszonyulás áll.
Lelki egészség csoport: lélektani kérdésekkel való foglalkozás egy-egy bibliai történet segítségével.